BALIKESİR KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU’NA AYVALIK’IN UNESCO DÜNYA MİRASI SÜRECİ HAKKINDA BİLGİ SUNULDU

  • Haziran 27, 2022

Etkinlik Hakkında

Balıkesir’de kent vizyonu oluşturulması, hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, demokratik katılım ve çözümde ortalık ilkelerinin hayata geçirilmesi amacıyla kurulan Balıkesir Kent Konseyi, 2019 yılı Kasım ayında ilk genel kurul seçimlerini gerçekleştirerek faaliyetlerine başlamıştır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mürsel Sabancı’nın başkanlığını yürüttüğü Konsey çatısı altında birçok kurum ve STK yer almaktadır.

2019 yılından günümüze faaliyetler ve işbirliği esaslı toplantılar düzenleyen Balıkesir Kent Konseyi Yürütme Kurulu, 27.06.2022 Pazartesi günü Ayvalık Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde Cunda Uygulama Oteli’nde toplanmıştır.

Konseyin birinci gündem maddesi için söz alan Öğr.Gör.Yaşagül Ekinci, Ayvalık’ın UNESCO Dünya Mirası Sürecinin öncesi ve sonrası, alan yönetimi planı, Ayvalık’ın üstün evrensel değerleri, acil eylem planları ve Ayvalık’ın eksikleri, fırsatları gibi konularda bilgilendirme yapmıştır. Bu bağlamda Konsey Başkanı Mürsel Sabancı ve Yönetim Kurulu Üyeleri söz alarak; Ayvalık’ın başvuru dosyası ve alan yönetimi çalışmalarında Konsey ve bileşenleri olarak tüm imkanlar dahilinde yer almak istediklerini belirtmişlerdir. Toplantı sonunda çalışma başlıkları üzerinden bir eylem planı hazırlanması konusunda fikir birliğine varılmıştır.

Yaklaşan Etkinliklerimiz

Yakın zamanda olacak etkinliklerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

error: