BARBARA RESİDENCY’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN SANATÇI ALFRED GRAF’IN ESERLERİNDEN OLUŞAN SERGİSİ

  • Haziran 7, 2023

Etkinlik Hakkında

2007 yılında başlayan girişimlerle, “Barbara Residency; www.barbararesidency.com/index.html ” adıyla sanat ve sanatçıların kullanımına açılmış ve ‘Artist in Residency’ programını başlatan sanatçı evi & sergileme mekanı, 2016 yılından günümüze 33. sanatçısını ağırlamış.

Yapıda çalışan son sanatçı olan Alfred Graf, iki ay süresince Viyana’dan Ayvalık’a gelen, Avusturyalı bir çağdaş sanatçı olarak hazırladığı çalışmalarını 7 Haziran akşamı ilgilileri ile buluşturdu. Ayvalık’tan toplanan doğal malzemeler, yapay bir yapıştırıcı ile yorumlanarak, sanatçının manzaralar adını verdiği çağdaş sanat ürünleri elde dilmiş. Graf’ın çalışmalarının yanı sıra rezidansın eski konuklarından Bengü Karaduman, iki adet şaman kıyafeti ile Arzu Arslan ise seramik üretimleri ile sergileme alanında yer aldılar.

İlk defa ziyaret ettiğimiz yapı, ana kaya üzerinde iki katlı bir Ayvalık evi. Modern malzeme ve anlayış ile bir sanatçı evine dönüştürülürken, zeminde şeffaf malzeme ile teşhir edilen su kanalları ve sarnıçlar yapının geleneksel atmosferini korumuş.

Yaklaşan Etkinliklerimiz

Yakın zamanda olacak etkinliklerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

error: