İDA MADRA JEOPARKI ÇALIŞMA EKİBİNDEN PROF. DR. ABDULLAH SOYKAN, DR. ERDAL GÜMÜŞ VE DOÇ. DR. SABRİYE ÇELİK UĞUZ İLE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  • Temmuz 24, 2021

Etkinlik Hakkında

İda Madra Jeoparkı çalışma ekibi, Ayvalık’ta bizi ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldılar ve uzmanlık alanlarıyla ilgili bizlere destek oldular.

Türkiye’nin şu anda ilk ve tek jeopark alanı Kula-Salihli Jeoparkı’nın ardından ikinci alan olmak üzere İda Madra Jeoparkı ( idamadrageopark.com ) başvuru dosyasını hazırlayan ekipten; Prof.Dr.Abdullah SOYKAN bölgede zeytin yetiştiriciliği, anıtsal ağaçlar ve envanterleme çalışmaları hakkında, Dr.Erdal GÜMÜŞ zeytin rotaları, jeopark kapasitesi ve doğal alanlarda gerçekleştirilebilecek etkinlikler hakkında ve Doç.Dr.Sabriye ÇELİK UĞUZ Ayvalık’ta yapılabilecek yeni festivallerin kapasiteleri hakkında bilgi sunarak, Ayvalık’ın turizm açısından kültürel miras ile daha etkili bir noktaya taşınacağına dair bilgiler sundular.

Ayvalık Endüstriyel Peyzajı kapsamındaki son dönem çalışmalar hakkında bilgi alarak yorum yapan İda Madra Jeoparkı ekibine çalışmaları ve paylaşımları için çok teşekkür ederiz.

Yaklaşan Etkinliklerimiz

Yakın zamanda olacak etkinliklerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

error: