PARŞÖMEN ÜRETİCİSİ NESRİN ERMİŞ PAVLIS İLE EGE’DE BİRLİKTE VAR OLMA VE İLETİŞİM DERNEĞİ (SINIPARKSI) TEMSİLCİSİ VE MİDİLLİ FOTOĞRAF DERNEĞİ (FEM) ÜYESİ SPİROS MYRON PAVLIS OFİSİMİZİ ZİYARET ETTİLER

  • Eylül 2, 2021

Etkinlik Hakkında

Bergama’nın UNESCO Dünya Mirası Listesine giriş sürecindeki ekipte yer alan, Antik Pergamon’da II.Eumenes döneminde keşfedilen Parşömeni (Pergament, Parchment) günümüzde hala geleneksel yöntem ile üreten Anadolu’daki 3 kişiden birisi olan Nesrin ERMİŞ PAVLIS ve eşi Spiros Myron PAVLIS ile Ayvalık üzerine sohbet ettik. İkili geçtiğimiz yıldan bu yana Midilli’de birlikte yaşıyorlar. Türkiye kıyısındaki şehirler ve Yunan Adalarının oluşturduğu Ege Denizi’nin iki yakası arasında iletişim sağlayan ve projeler üreten “Ege’de Birlikte Var Olma ve İletişim Derneği (SINIPARKSI)” ile Türkiye’deki birçok fotoğraf derneği ile ortak projeler gerçekleştiren ve sergiler açan “Midilli Fotoğraf Derneği (FEM)” üyesi olan çift Ayvalık’a özel bir ilgi duyuyorlar.

Ayvalık’ın UNESCO Dünya Mirası Süreci ekseninde yapılacak çalışmalarda Midilli’de bulunan dernek arşivlerinden yararlanma, dil ve tercümanlık desteği, fotoğraf dernekleri üzerinden projeler geliştirme gibi konularda karşılıklı çalışma işbirliği üzerinde mutabık kalındı.

Kendilerine destek ve paylaşımlarından dolayı çok teşekkür ediyor, en yakın zamanda yeniden Ayvalık’ta buluşmayı çok istiyoruz.

Ege’de Birlikte Var Olma ve İletişim Derneği (SINIPARKSI): www.facebook.com/hashtag/siniparksi

Midilli Fotoğraf Derneği (FEM): www.facebook.com/femclub/

Arka Bahçe Parşömen Atölyesi: https://www.instagram.com/arka_bahce_parsomen_atolyesi/

Arka Bahçe ve Deniz Feneri: www.postseyyah.com/arka-bahce-ve-deniz-feneri/

Yaklaşan Etkinliklerimiz

Yakın zamanda olacak etkinliklerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

error: