YERELDE GÖRÜŞMELER KAPSAMINDA AYVALIK TURİZM DANIŞMA BÜROSU ZİYARET EDİLDİ

  • Nisan 13, 2022 - Mayıs 22, 2024

Etkinlik Hakkında

Ayvalık Turizm Danışma Bürosu’nu Ziyaret Ettik

Turizmin yoğun olarak gerçekleştiği yerlerde Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nce teşkilatlandırılmış olan Turizm Danışma Büroları; kente gelen yerli ve yabancı turistlerin ihtiyaç duydukları her türlü bilgi, belge, tanıtıcı broşür vb. görselleri temin edebilecekleri ilk başvuru yeridir. Ayvalık Turizm Danışma Bürosu ilk olarak 1984 yılında kurulmuş olup halen Yat Limanı karşısındaki büroda hizmet vermektedir. Tarihi ve denizel dokusu ile bir turizm destinasyonu olan Ayvalık’a gelen yerli ve yabancı turistlere kent ve bölgedeki turistik ilgi noktaları hakkında enformasyon hizmeti verilmesi, tanıtıcı ve görsel yayınların dağıtımının yapılmasının yanında yerli ve yabancı turistlerin kentte yaşadıkları sorunların çözülmesinde başvurdukları ve yardım aldıkları, İlçe turizmi açısından önem arz eden bir kamu kurumudur.

Ayvalık Alan Başkanlığı olarak gerçekleştirdiğimiz ziyarette Ayvalık’ın UNESCO Dünya Mirası Süreci hakkında detaylı bilgiler sunularak, yol haritası üzerinden görüşlerimizi bildirdik. Özellikle turizm açısından planlamanın altı çizilerek, dünya mirası sürecinde oluşturulacak Alan Yönetimi Planı’na vurgu yapıldı.

Ayvalık Turizm Danışma Bürosu Birim sorumlusu Ömer Şancı ise Ayvalık’ın turizm kapasitesi, yapılması gereken eylemler, Bakanlık-Belediye ortak projeleri üzerinden fikirlerini belirtmiştir. Bu bağlamda Alan Başkanlığı ve Turizm Danışma Bürosu üzerinden geliştirilebilecek ortak çalışmalar için iletişimde kalma, karşılıklı bilgilendirme yapılması kararlaştırıldı.

Ayvalık Turizm Danışma Bürosu iletişim bilgileri:

Adres: Sefa Çamlık Mahallesi İnönü Caddesi No:19 Ayvalık / BALIKESİR (Belediye Büyük Park Yanı)

Tel: 0266 312 2122 Fax: 0266 312 5499 E-posta: ayvalikturizmdanisma@ktb.gov.tr

Yaklaşan Etkinliklerimiz

Yakın zamanda olacak etkinliklerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

error: