YERELDE GÖRÜŞMELER KAPSAMINDA MİMARLAR ODASI TEMSİLCİSİ ELÇİN KILIÇ İLE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  • Mart 31, 2022 - Mayıs 22, 2024

Etkinlik Hakkında

Ayvalık Belediyesi UNESCO Dünya Mirası ve Alan Yönetimi Birimi Yerelde Görüşmeler Serimizin OnaltıncıKonuğu; Mimarlar Odası Ayvalık Temsilciliği Başkanı Yüksek Mimar Elçin Kılıç

 

İstanbul’da başladığı profesyonel yaşamına Ayvalık’ta devam eden Kılıç, 10 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşen Mimarlar Odası Ayvalık Temsilciliği seçimlerinde görevi devralarak, başkan olarak seçildi. Tescilli 18 büro ve 85 üye mimarın yer aldığı oda temsilciliği, her Perşembe 15:00-17:00 saatleri arasında tescilli büroları yerinde ziyaret ederek odanın iletişim ve koordinasyon alanındaki çalışmalarını artırmayı amaçlıyor. Elçin Kılıç aynı zamanda Çağdaş Yaşamı Desteleme Derneği Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor ve UNESCO Dünya Mirası Gezginleri Derneği’nin üyesi.

Yapılan görüşmede; Çocuklara yönelik miras eğitimi amacıyla M.E.B. İlçe Müdürlüğü ile görüşülerek bir eğitim modeli geliştirmek, hazırlığı devam eden Koruma Amaçlı İmar Planlarından beklentiler, iş güvenliği açısından oda temsilciliğinin hazırlıkları, şantiyelerdeki inşaat tabelalarının önemi ve denetlenmesi, Koruma Kurullarının Ayvalık gibi tescilli yapı stoğu açısından zengin bir kente daha fazla zaman ayırması, yereldeki çalışmaların “yerelin malzemesi” ve “ustalarıyla” gerçekleştirilmesinin önemi, konuları ele alınmıştır.

Ayvalık Alan Başkanlığı tarafından Ayvalık Mimarlar Odası Temsilciliği’ne bağlı üyeler için UNESCO Dünya Mirası Süreci ve hedefleri ile kentin beklentileri ile bunların hangi düzeyde, nasıl gerçekleşeceğine ilişkin bir eğitim gerçekleştirilmesi kararı alındı.

Akademik çalışmaların ardından İstanbul ve Ayvalık’ta serbest alanda projeler gerçekleştiren bir mimar ve bağlı bulunduğu odanın temsilcilik başkanı olması sebebiyle görüştüğümüz Elçin Kılıç ile Ayvalık ’ın UNESCO Dünya Mirası Süreci üzerine sohbet ederek bu süreç içerisinde kendisinden hangi konularda destek alabileceğimize dair keyifli bir görüşme gerçekleştirdik.

Emeği, çalışmaları ve paylaşımı için kendisine çok teşekkür ederiz.

Yaklaşan Etkinliklerimiz

Yakın zamanda olacak etkinliklerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

error: